پلاگین صدا / Audio Plugins

Xfer Serum

عکس از Xfer Serum

چرا Serum

Serum یک سینتی‌سایزر wavetable با کیفیت بالا و رابط کاربری بصری است که ساخت صدا را برای شما لذت‌بخش می‌کند. این نرم‌افزار امکان ایجاد و ویرایش wavetableها را فراهم می‌کند و برای افراد حرفه‌ای که در زمینه طراحی صدا فعالیت می‌کنند، امکانات ویرایش و وارد کردن wavetableها را فراهم می‌سازد.

Xfer Serum

 

صداهای خود را وارد کنید و به راحتی wavetableهای خودتان را بسازید

Serum دارای یک ویرایشگر wavetable است که به شما اجازه می‌دهد به روش‌های مختلف wavetable خودتان را بسازید. شما می‌توانید صداهای خود را به طور مستقیم وارد Serum کنید و Serum صدای شما را آنالیز کرده و آن را به شکل موج‌های تشکیل‌دهنده‌اش تجزیه می‌کند. همچنین می‌توانید wavetableهای مختلف را با هم ترکیب کنید و شکل موج‌های مورد نظرتان را بسازید. برای ایجاد شکل موج خودتان، ابزارهای متعددی در دسترس دارید، از جمله امکان طراحی شکل موج با ماوس یا استفاده از فرمول‌های ریاضی برای نوشتن فرمول شکل موج خودتان، که Serum بر اساس آن فرمول شکل موج را برای شما ایجاد می‌کند.

 

Xfer Serum عکس 2

مولدهای صدای بی نقص

پلی‌بک کردن wavetableها نیازمند دوباره‌سمپل شدن آن‌ها است تا فرکانس‌های مختلف اجرا شوند. اگر در هنگام طراحی پلاگین در این مورد دقت کافی صرف نشود، ایراداتی در صدا پدید می‌آید که اتفاقاً خیلی از سینتی‌سایزرهای رده بالای wavetable هم دچار این اشکال می‌شوند. در طراحی Serum، محاسبات بسیاری انجام شده تا مرحله‌ی دوباره‌سمپل سازی با دقت بالا انجام شود. نکته‌ی قابل توجه اینجاست که Serum به شیوه‌ای طراحی شده که این محاسبات پیچیده، بار زیادی را بر روی CPU ایجاد نمی‌کند. مولدهای صدا در این سینتی‌سایزر، فرکانس‌های بالا را با کیفیتی هرچه تمام‌تر به شما ارائه می‌دهند.

 

 

Modulation

در این سینتی‌سایزر، modulation به صورت drag and drop انجام می‌شود. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید یک LFO پارامتر cutoff فیلتر را کنترل کند، کافی است LFO را به صورت drag کنید و روی پارامتر cutoff رها کنید. با این اتصال، فیلتری که ایجاد کرده‌اید در ModMatrix ظاهر خواهد شد. بنابراین برای نمایش modulation دو حالت در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 

علاوه بر این، علاوه بر انتخاب wavetableهای مختلف، شما می‌توانید در شکل موج، در پروسه‌ای به نام wrap، تغییراتی ایجاد کنید. این به شما امکان می‌دهد که مولد صداهای FM، AM و RM را SYNC (هماهنگ) کنید و در نتیجه تغییراتی بر حسب زمان را در شکل موج ایجاد کنید.

 

انواع فیلترها

Serum دارای تمام انواع فیلترهایی است که در پلاگین LFOTool (تولید شده توسط شرکت Xfer) وجود دارد، همچنین به علاوه‌ی آن‌ها چند مدل جدید فیلتر را نیز در خود جای داده است. تمام این فیلترها از قابلیت key-track پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، شما به برخی فیلترهایی دسترسی دارید که مخصوصاً برای Serum طراحی شده‌اند و در جای دیگری یافت نمی‌شوند، مانند French LPF.

افکت ها

در Serum، شما به ده عدد ماژول افکت دسترسی دارید که به شما امکان می‌دهد صدای نهایی خود را شکل دهید. این افکت‌ها می‌توانند در هر ترتیبی که شما بخواهید قرار بگیرند. همچنین تمام پارامترهای این افکت‌ها هم قابلیت استفاده به عنوان مقصد modulation را دارند که این قابلیت مخصوصاً در صداهای مونوفونیک کاربرد ویژه‌ای دارد. بسیاری از این افکت‌ها به صورت اختصاصی برای Serum ساخته و طراحی شده‌اند.

Unison

Serum به شما اجازه می‌دهد تا در یک مولد صدا تا 16 عدد صدا داشته باشید. هرکدام از این مولدهای صدا دارای تنظیمات پیشرفته برای unison می‌باشند. Unison به شما امکان می‌دهد تا صداهای حجیم‌تری بسازید. تنظیمات و پارامترهایی که در این بخش قرار گرفته‌اند، به شما کمک می‌کنند تا با تنظیمات unison به این هدف دست پیدا کنید، از جمله کوک‌خارج کردن جزیی صداها.

 

مشخصات توضیحات
تحت کانتکت No
حجم 1Gb
سیستم عامل سازگار Win/Mac
نام محصول Serum
کمپانی منتشر کننده Xfer

 

پسورد فایل:

donyaayesaaz.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *